Aktualności

 

O literaturze okiem specjalistów

 

 

W ramach projektu  Pociąg do literatury Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach zorganizowała w listopadzie i grudniu spotkania z literaturoznawcamiIch celem było podnoszenie kompetencji czytelniczych i rozbudzanie potrzeb literackich.

 

Otwarte spotkania literaturoznawcze poprowadzili pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach: prof. nzw. dr hab. Beata Walęciuk-Dejnekadr Marzena Kryszczuk oraz dr Jacek Artur Jędrzejewicz (z Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii) oraz dr Adriana Pogoda-Kołodziejak z Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych. Specjaliści przybliżali dzieła piśmiennictwa polskiego i światowego oraz pisarzy.

 

– Wśród tematów spotkań znalazły się m. in. związki między literaturą polską a literaturą niemiecką, polska literatura romantyczna, powiązania literatury z filmem dokumentalnym czy funkcjonowanie motywów w literaturach słowiańskich – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GBP w Mordach, autor i koordynator projektu Pociąg do literatury.

Spotkania z literaturoznawcami odbyły się w ramach projektu Pociąg do literatury, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.