W dniach 8.04.– 12.04. 2024 r. dr Katarzyna Kozak w ramach programu wymiany kadry akademickiej (Erasmus +) przeprowadziła cykl zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Wysp Balearskich (UIB, Hiszpania).

Dr Katarzyna Kozak jest koordynatorem współpracy Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa i Wydziału Filozofii i Sztuki w ramach dwustronnej umowy podpisanej między Uniwersytetem w Siedlcach oraz Uniwersytetem Wysp Balearskich. Wizyta w instytucji partnerskiej stanowiła okazję do promocji wymiany akademickiej oraz omówienia planów dalszej współpracy między uczelniami. Program wizyty obejmował spotkanie z pracownikami i studentami uczelni przyjmującej w celu kontynuowania współpracy w ramach programu Erasmus + oraz zaplanowania dalszych działań uwzględniających prowadzone w obu instytucjach badania naukowe. Rezultatem spotkania jest projekt wydania monografii wieloautorskiej redagowanej przez badaczy z obu instytucji partnerskich oraz redakcja i publikacja artykułu naukowego również przy współpracy międzyinstytucjonalnej. Niezależnie od planów redakcyjnych, omówione zostały kwestie organizacji corocznej konferencji naukowej „Annual Siedlce Forum for Contemporary Issues in Language and Literature”, współorganizowanej z UIB.

Niezależnie od działań prowadzonych w ramach programu Erasmus + do efektów dotychczasowej współpracy między uczelniami należy również zaangażowanie kadry z UIB w działalność czasopisma naukowego „Forum for Contemporary Issues in Language and Literature” redagowanego przez dr Katarzynę Kozak.

dr Katarzyna kozak prowadzi wykład dla studentów

W dniach 15-19 kwietnia 2024 r. gościł w naszym Instytucie Pan dr Şemsettin Tabur z Uniwersytetu Ankara Yıldırım Beyazit w Turcji. Dr Tabur prowadził zajęcia w ramach Programu Erasmus+ ze studentami filologii angielskiej. Oprócz zajęć dr Tabur spotkał się z Erasmus Team UwS i pracownikami Instytutu. Naszym gościem na UwS opiekował się dr Maxim Shadurski.

dr Şemsettin Tabur prowadzi zajęcia dla studentów  dr Şemsettin Tabur, dr Shadurski, mgr Chwedczuk pozują do zdjęcia
 ophetka
Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa oraz Uczelniany Ośrodek Kultury Uniwersytetu w Siedlcach zapraszają na spektakl "OPEHETKI" wg Witolda Gombrowicza, który odbędzie się 24.04.2024 r. o godz. 12:00 w Studenckim klubie PeHa.
Reżyseria: Piotr Kondrat
Słowo wstępne: dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni i dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych UwS

Konkurs wymowy angielskiej plakat
Plakat konkurs na esej

Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.