Dr Maxim Shadurski

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH

ZAINTERESOWANIA

Historia literatury i kultury Wielkiej Brytanii, teoria literatury, utopia, pejzaż i środowisko, tożsamość Europejska

WYKSZTAŁCENIE

2013 – PhD w zakresie literatury Angielskiej (Uniwersytet w Edynburgu, Wielka Brytania)

2009 – MSc w zakresie polityki Europejskiej (Uniwersytet Walii, Wielka Brytania)

2008 – stopień naukowy (‘kandidat filologicheskikh nauk’) w zakresie literaturoznawstwa (Białoruski Uniwersytet Państwowy, Białoruś)

GRANTY WYBRANE

2014 Global Studies Grant (Uniwersytet w Kobe, Japonia)

2014 Innovation Initiative Grant (Uniwersytet w Edynburgu, Wielka Brytania)

2009-2012 College of Humanities and Social Science studentship (Uniwersytet w Edynburgu, Wielka Brytania)

2009-2012 Scottish Overseas Research scholarship (Scottish Funding Council)

2008-2009 European Neighbourhood Policy scholarship (Komisja Europejska)

H. G Wells Society (Londyn, Wielka Brytania) – członek Zarządu, redaktor naczelny czasopisma The Wellsian: The Journal of the H. G. Wells Society (SCOPUS Elsevier, ERIH PLUS, EBSCO, MLA)

Samuel Butler Community (Cambridge, Wielka Brytania)

PUBLIKACJE