Dr Agnieszka Kijak wzięła udział w międzynarodowej konferencji na temat "Język trzeciego tysiąclecia. Język w obliczu technologii", która odbyła się w Krakowie od 13 do 15 marca. Organizatorem było Krakowskie Towarzystwo Tertium. W ramach konferencji wygłosiła referat pt. "Zwierzęta jako wyraziciele ludzkich poglądów. Analiza wypowiedzi zamieszczonych na portalu społecznościowym Instagram".

dr Kijak stoi przed tablicą na której wyświetlana jest prezentacja  dr Kijak w trakcie wygłaszania referatu
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 11.03.2024 roku w UMCS w Lublinie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Kamili Bigos pt. „Rozumienie wypowiedzi mówionych i pisanych w afazji”, pracownika Ośrodek Logopedyczny UwS, Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa napisana pod kierunkiem dr. hab. Jolanty Panasiuk.
Komisja jednogłośnie postanowiła zwrócić się do Rady Naukowej UMCS o nadanie Pani Magister stopnia doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo oraz wyróżnienie obrony.
Serdecznie gratulujemy badawczej pasji, determinacji i wspaniałej obrony!
mgr Bigos pozuje po obronie doktoratu trzyma w ręku kwiaty i pracę

W dniu 7 marca 2024 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach odbyły się niezwykłe warsztaty związane z nowoczesną technologią i edukacją pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, przy wsparciu Samorzadu Województwa Mazowieckiego. Warsztaty Mazowsze - Horyzonty Młodości, które miały miejsce w ramach Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów z Europy i USA, przyniosły uczniom możliwość zagłębienia się w świat wirtualnej rzeczywistości.

Podczas warsztatów nagrody w konkursie wręczyli pan Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pan Dariusz Stopa, w imieniu pana Prezydenta miasta Siedlce Andrzeja Sitnika pan Robert Szczepanik, pan dr hab. Sławomir Sobieraj, profesor uczelni, Dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach, pan Adam Olędzki, przedsiębiorca oraz pani Barbara Adamiak Wicedyrektor ZSP 2 w Siedlcach. Podczas warsztatów byli dziennikarze TVP3 oraz radia Eska, patrona medialnego wydarzenia.

Dziękujemy panu Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz pani Janinie Ewie Orzełowskiej, Członkowi Zarządu Województwa Mazowieckiego za wsparcie projektu oraz pani Monice Olędzkiej koordynatorowi projektu.

zdjęcie grupowe po warsztatach   na zdjęciu uczniowie z mgr Olędzką

pobrane

Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: barbara.bandzarewicz@uws.edu.pl