Szanowni Studenci i Doktoranci, jeżeli, w związku z epidemią Covid-19 – znaleźliście się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, możecie ubiegać się o pomoc finansową w postaci jednorazowej zapomogi z funduszu stypendialnego UPH.

W okresie zagrożenia epidemicznego zapomoga jest przyznawana przez Rektora UPH, a wnioski o zapomogi będą rozpatrywane w trybie uproszczonym.

Podstawą wnioskowania o zapomogę może być np. utrata przez studenta/doktoranta lub członka jego rodziny źródła dochodu, spowodowana ograniczeniami, związanymi z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.  

Możecie ubiegać się o zapomogę z funduszu stypendialnego zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie świadczeń dla studentów dostępnym na stronie internetowej Uniwersytetu


Zapisy do biblioteki

Osoby, które chcą korzystać z zasobów Biblioteki Głównej UPH powinny zarejestrować się online w zakładce Katalog, następnie wybrać Konto - Zarejestruj się.
Po internetowej rejestracji  Czytelnik  powinien w ciągu  5 dni  skontaktować się telefonicznie (tel. 25 643 17 44) lub poprzez e-mail z wypożyczalnią (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), w celu potwierdzenia danych oraz pełnej aktywacji konta.


Przedłużenie ważności legitymacji

Legitymacje studenckie, legitymacje doktorantów, a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.


ogłoszenia dla studiów stacjonarnych

Informacja dla studentów II roku specj. język angielski w biznesie i lingwistyka stosowana

W dn. 11.03.2021 (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z opiekunem praktyki zawodowej dr Katarzyną Mroczyńską. Na spotkaniu zostaną wyjaśnione kwestie organizacyjne związane z obowiązkową praktyką zawodową. 

10.03.2021 - zajęcia z dr hab. Romanem Bobrykiem, prof. uczelni, są odwołane: będą odpracowane w innym terminie. 
FILOLOGIA POLSKA - zajęcia z dr Renatą Bryzek do dnia 12.03 są odwołane z powodu choroby.

UWAGA STUDENCI

Trwają zapisy na przedmioty ogólnouczelniane

Studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, którzy w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 mają w programie studiów przewidziany do realizacji przedmiot ogólnouczelniany z następujących kierunków studiów:

  1. Kryminologia stosowana, sem. 6
  2. Logopedia z audiologią, sem 6
  3. Pedagogika zs. edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, sem. 6
  4. Pedagogika zs. edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, sem. 6
  5. Pedagogika specjalna, sem. 6

Obowiązuje wybór jednego przedmiotu ogólnouczelnianego z listy według załączonego wykazu.

Zapisy trwają do 5 marca 2020 r.

UWAGA: Należy wybrać przedmiot z listy, taki który nie jest przewidziany do realizacji w planie studiów.

Przypominamy, iż zapisy prowadzone są poprzez system usosweb DLA STUDENTÓW a następnie w menu po lewej stronie należy kliknąć „żetonowe”.

Zaliczenie warunkowe z przedmiotu "Literatura angielskojęzyczna od XVIw. do XVIII w." odbędzie się 29. marca o godz. 14.00 w trybie zdalnym./ dr K. Kozak

Dr Artur Jędrzejewicz przebywa na zwolnieniu lekarskim do dnia 03.03.2021.

IIJAWBZT:

zajęcia z korepondencji biznesowej  będa odbywać do 14.04 co tydzień

LOGOPEDIA I i II stopień - dr Aldona Kocyła-Łukasiewicz przebywa na zwolnieniu do 28.02. Zajęcia zostaną odpracowane.

Zagadnienia na egzamin dyplomowy dla kierunku filologii III rok studiów oraz II rok II stopnia >>> zakładka praca dyplomowa

III rok sp. język angielski w biznesie z translatoryką/lingwistyka stosowana

III rok filologii polskiej z komunikacją społeczną i pracą wydawniczą

Logopedia z audiologią

Studenci, którzy odbywali  praktyki zawodowe w firmach, wydawnictwach, redakcjach czy poradniach proszeni są o złożenie ankiet  oceny praktyki do opiekunów praktyk, którzy będą wystawiali oceny w sesji zimowej.

 

ogłoszenia dla studiów niestacjonarnych