Wykształcenie i kwalifikacje:

2012 - Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, filologia angielska, studia magisterskie,
2007 -  Leeds Thomas Danby College, Leeds, UK,
2004  -  Akademia Podlaska w Siedlcach, kierunek: Filologia Polska, specjalności: edytorstwo i nauczycielstwo, studia magisterskie,

Stopień awansu zawodowego nauczyciela: nauczyciel dyplomowany.

Czynny egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Członek Towarzystwa Kultury Języka.

Dodatkowo:

2002- Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie,
2016 Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z Siedzibą w Wałbrzychu, studia podyplomowe o kierunku: Reklama i public relations dla nauczycieli.

Wykaz publikacji:

- Monika Olędzka, Semantyczne i strukturalne typy nazw ulic i placów Siedlec, (w:) Szkice Podlaskie, Siedleckie Towarzystwo Naukowe, z.15, Siedlce 2007;

- Monika Olędzka, Kultura języka a nazewnictwo miejskie Siedlec, (w:) Kultura języka dzisiaj w roku języka polskiego, red. K.Wojtczuk i J.Kuć, Siedlce 2007.

- Cień liścia. Tomik poezji

Kursy i warsztaty:

• Szkolenie na egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie
  • Podejście innowacyjne w nauczaniu języków obcych.
  • Językowe Dni Pearsona. Learner-centred teaching? Yes, but what about my teaching style?
  • Creative Teaching. Practical and Creative Methodology for Overseas English Language Teachers. Międzynarodowy kurs w Oxfordzie, UK .
  • Celtic Kaleidoscope, Międzynarodowy Kurs Językowy w Czechach.
  • Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów, wykorzystując nowe technologie.
  • Chcę uczyć jeszcze lepiej! MSCDN w Siedlcach.
  • Technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny i emocjonalny dzieci. Cyberzagrożenia - zjawisko, uwarunkowania, profilaktyka, Centrum Profilaktyki Społecznej.
  • Indywidualizacja procesu nauczania języka obcego.
  • Using games for win-win learning
  • Człowiek w świecie wielowymiarowych zagrożeń – wyzwania profilaktyczne. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców. Dzieci i młodzież w ponowoczesnym świecie – interpretacje socjologiczno-pedagogiczne.
  • Szkolenie przygotowujące do uczestniczenia w ogólnopolskim konkursie Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie: Wykorzystanie branżowej symulacji biznesowej w nauczaniu przedsiębiorczości.
  • Szkolenie odnośnie projektu Młodzi w akcji.
  • Młodzi Przedsiębiorczy, program edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej: Jak prowadzić edukację ekonomiczną i doradztwo zawodowe w szkole, Koordynacja pracy zespołów uczniowskich, Organizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • EuroWeek – Szkoła Liderów, współorganizator językowego obozu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej.
  • Projekty edukacyjne E-twinning, Comenius, projekt międzyszkolny: Look what we`ve done.